Domácí včelařství

Hledání

Aktuality

Počet návštěv od 27.12.2013

statistiky

O mně

Jmenuji se Petr Kavan, bydlím ve Chvalči. Pokud vás zajímají nejintimnější detaily z mého života, podívejte se na příslušnou sekci domácího koželužstvi, kde už jsem to všechno napsal.

Ke včelám jsem se dostal jako ke všemu - bylo by pěkné mít vlastní med, prostor na to mám, a nikdy jsem to nedělal, tak proč to nezkusit. Rozvažoval jsem to asi dva roky, během kterých si "přítel" z Domu pod jasanem včely pořídil a vytočil první med. A tak jsem si řekl, že přece nebudu pozadu :-)

Včelařím teď pouze několik let, jsem tedy spíš takový "zkušenější začátečník". Nemyslím si nicméně, že by to bylo na škodu - mám totiž stále živě v paměti co všechno jsem potřeboval vědět a nevěděl v době, kdy jsem začínal. Nemyslím si také, že včelařovy schopnosti se s rostoucím věkem stále vylepšují. Staří včelaři, kterých je dnes pořád většina, se učili včelařit za komunismu, kdy bylo běžné poroučet větru dešti. A čím jsou starší, tím méně mohou připustit, že lze věci dělat i jinak. V tom je výhoda mého včelařského mládí, jelikož jsem ochotný hledat a zkoušet nové věci.

Kontakt na mě je kavan.petr@seznam.cz