Domácí včelařství

Hledání

Aktuality

Počet návštěv od 27.12.2013

statistiky

Nádoby na med

Je v zásadě několik možných nádob na med. 

1) Velkoobjemové - kolem 30 - 40 litrů. To jsou nádoby určené k tomu, aby se do nich vytočilo a med se v nich skladoval. Dají se koupit pocínované nebo nerezové nebo plastové ve včelařských potřebách (nijak kriticky drahé, nejdražší je nerez) a nebo postačí čistý zavíratelný plastový kýbl. Ty originál včelařské jsou ale šikovnější a nijak zbytečně drahé.

2) Máloobjemové. Ty jsou určené pro zákazníky. Běžná medová sklenice má kapacitu asi 750g. Dají se koupit ve včelařských potřebách, ale taky můžu posloužit různé sklenice od nakládané zeleniny a podobně. To nicméně nevypadá zdaleka tak profesionálně a důvěryhodně. Pokud chcete pro zákazníky větší balení, tak se šiknou velké okurkové sklenice (mají objem tuším 3500ml), do kterých se vejde akorát přesně 5kg medu. Mohou být na šroubovací a nebo zamačkávací víčko, oba typy se dají koupit za levno v kuchyňských potřebách. Zamačkávací mi přišly šikovnější.

Pokud budete používat jakékoli už dříve použité sklenice, tak je důležité je POŘÁDNĚ VYMÝT! Nic nedokáže odradit tak, jako okurková vůně linoucí se z otevřeného medu. Pokud chcete vypadat důvěryhodněji, sloupněte aspoň originální etikety a pořiďte si čerstvá víčka.